bip.gov.pl
RSS
A A A K
SmodBIP
To jest wersja archiwalna, strona została skasowana: 21.06.2021 z powodu:
Aktualizacja

Zasady przyjmowania uczestników

Jak starać się o przyjęcie do Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie

Uczestnikami Domu mogą być osoby pełnoletnie przewlekle chore psychicznie, osoby z niepełnosprawnością intelektualną lub wykazujące inne przewlekłe zaburzenia czynności psychicznych.

Osoba zainteresowana korzystaniem z usług Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie lub jej opiekun:
1. Nawiązuje kontakt telefoniczny bądź osobisty z kierownikiem Domu w celu poznania oferty Domu oraz wymogów koniecznych do przyjęcia.
Przed przyjęciem osoby do Domu pracownik wskazany przez kierownika Domu przekazuje osobie kierowanej lub jej opiekunowi informacje o zasadach funkcjonowania Domu oraz zapoznaje się z sytuacją życiową kandydata na uczestnika.
2. Składa wniosek o skierowanie do Środowiskowego Domu Samopomocy w Głownie do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania ośrodka pomocy społecznej:
- Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głownie,
- Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dmosinie,
- Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Strykowie.

Do wniosku należy dołączyć:
-zaświadczenie lekarza psychiatry bądź neurologa o występujących zaburzeniach psychicznych,
-zaświadczenie lekarza rodzinnego o stanie zdrowia i o braku przeciwwskazań do uczestnictwa w zajęciach wraz z informacją o sprawności w zakresie lokomocji osób niepełnosprawnych fizycznie,
-orzeczenie niepełnosprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawności, o ile osoba takie posiada.

Po złożeniu wniosku do ośrodka pomocy społecznej, pracownik socjalny przeprowadza wywiad środowiskowy w miejscu zamieszkania kandydata.

Termin przyjęcia do Domu ustala kierownik Domu w porozumieniu z osoba kierowaną lub jej opiekunem.

Skierowanie do Domu następuje w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głownie.

W przypadku osób, które po raz pierwszy wystąpiły o skierowanie do Domu, decyzję o skierowanie wydaje się na czas określony, nie dłuższy niż 3 miesiące, konieczny do dokonania przez zespół wspierająco-aktywizujący oceny możliwości zaproponowania osobie indywidualnego planu postępowania wspierająco-aktywizującego oraz okresu niezbędnego do jego realizacji.



Opublikował: Arek Głowacki
Publikacja dnia: 10.08.2017
Podpisał: Elżbieta Moszczyńska
Dokument z dnia: 10.08.2017
Dokument oglądany razy: 297
Wersja do druku